МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Занимиливости
Руска Инстаграм ѕвезда го украси „Ламбурџинито“ со сваровски кристали (Фото)

Руска Инстаграм ѕвезда го украси „Ламбурџинито“ со сваровски кристали (Фото)

среда, 10 април 2019, 14:54ч.   |   L.E.

Руската Инстаграм ѕвезда Дариа Радионова го украсила своето „Ламбурџини“ вредно 270.000 фунти, со милиони вредни „Сваровски“ кристали, пренесува „Дејли Мејл“.

Црната супер кола како што ја нарекуваат британските медиуми, Дариа ја претстави во Лондон. Пред модификацијата со дијамантите, производителот вели дека автомобилот можел да развие брзина до 350 километри на час. Ако милијардерот кој го глуми супер херојот Бетмен во филмовите, Брус Вејн бил женско, токму тој ќе ја поседувал оваа кола велат од компанијата.

Првично ваквите суперколи се произведуваат со мазна шофершајна, со цел да му овозможи на својот супермоќен мотор, во овој случај 6,5 литри V12 да развие брзина преку полесно струење на воздухот.

Моторот може да развие брзина од 90 километри на час за 2,8 секунди, а 194 километри на час за 8,5 секунди. Сепак со украсувањето на автомобилот, кристалите ќе влијаат на перформансите на ова возило, велат произовдителите.

Радионова претходно со дијаманти ги имала украсено и своите други два автомобили Lambourghini Huracan и Mercedes CLS. Според News.com.au, на тимот кој ја направил колата со дијаманти, му биле потребни околу два месеци за да ги наместат сите кристали.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.