МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Технологија
Xiaomi Black Shark: Моќен процесор и многу RAM

Xiaomi Black Shark: Моќен процесор и многу RAM

сабота, 09 март 2019, 08:55ч.   |   L.E.

Razer можеби го напушта светот на гејмерските смартфони, но Xiaomi е сеуште заинтересиран во нив..

Имено, компанијата веќе го подготвува својот трет Black Shark уред. Познат под името Black Shark ‘AAA,’ уредот постигна резултат од 11,413 поени на multi-core тестирањата, заедно со single core резултат од 3,516.

За разлика од претходните два модели кои доаѓаа со Snapdragon 845, новата верзија ќе има понов и помоќен Snapdragon 855 процесор. Покрај тоа, процесорот ќе биде придружен од 12GB RAM, а ќе постои и верзија со 8GB RAM.

Од останатите спецификации, на Geekbench беше споделено дека ќе работи на Android 9 Pie и батерија од 4,000 mAh.

Xiaomi Black Shark 2 gaming phone spotted with flagship processor, lots of RAM
За жал, датумот на претставување сеуште не е познат.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.