МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Технологија
Xiaomi не сака репутација на производител на смартфони поевтини од 300 долари

Xiaomi не сака репутација на производител на смартфони поевтини од 300 долари

петок, 08 март 2019, 12:09ч.   |   L.E.

Извршниот директор на Xiaomi, Леи Јун изјави дека компанијата сака да се ослободи од репутацијата на производител, чии паметни телефони чинат помалку од 300 долари.

“Сакаме да инвестираме повеќе и да правиме подобри производи. Нашите телефони во иднина би можеле да бидат поскапи, не многу, но секако поскапи”, истакна Јун, коментирајќи ги шпекулациите за растот на цените на смартфоните на Xiaomi во иднина.

Тој во интервју за TechNode откри дека на менаџментот на компанијата му рекол дека моментниот модел Mi9 би можел да биде последниот уред на Xiaomi, понуден по цена пониска од 3000 јуани, односно околу 446 долари.

Mi линијата паметни телефони веќе тргна во правецот на повисока класа, како од перспектива на квалитетот, така и од ценовната точка на гледање./USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.