МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Претседателот Пендаровски го прими германскиот амбасадор Герберих
Заев ги разреши сите претседатели на општинските ограноци на СДСМ
Јовески: Нема законски и било какви други пречки Интерпол да ја објави потерницата по..
Во Скопје ЗОО ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови
Авто
Новиот Волво В60 достапен за тест возење во Волво карс Македонија

Новиот Волво В60 достапен за тест возење во Волво карс Македонија

петок, 08 март 2019, 11:56ч.   |   L.E.

 Тимот на Волво карс Македонија соопшти дека во гамата на возила достапни за тест возење е додаден новиот В60 (V60).


Претставен на светско ниво под слоганот „Создаден за генерации“, клиентите во Македонија сега ќе имаат можност да се уверат во тоа. Овој автомобил на нашиот пазар веќе се продава по цена од 47.300 евра со дизелски агрегат и моќност од 150 коњски сили.

 

Бескомпромисниот дизајн и изработка се веќе препознатливи за Volvo, а во него може да се одберат најновите технолошки остварувања на брендот, како и висок степен на можности за персонализација.

Тест-возење можете да закажете онлајн.

 

Наскоро нов Волво центар во Македонија

Покрај најавата за В60 од Премиум АГС соопштија дека изградбата на новиот Волво центар е во завршна фаза и наскоро најавија датум за официјалното отворање на првиот салон на Волво карс (Volvo Cars) во Македонија изработен според светските Волво стандарди. Со ова, Македонија конечно ќе добие рамноправно место на светската мапа на Волво карс и ќе ги пречека потенцијалните клиенти во ултра-модерни простории дизајнирани специјално за овој премиум бренд.

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
ТОП 5 АВТОМОБИЛИ: Кои автомобили тpoшат нajмногу а кои нajмалку гopиво!
Збогум за три модели на Opel
Во интерес на корисниците: Facebook најави клучен редизајн на мобилната апликација
Со 400 коњски сили, новиот Голф ќе биде брутално моќен
VW со загуба од 3.000 евра ќе го продава I.D.
Еволуција место револуција за Nissan Juke II
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.