МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Xроника
Страшна несреќа: Прегазено 7-годишно девојче

Страшна несреќа: Прегазено 7-годишно девојче

четврток, 07 март 2019, 15:07ч.   |   L.E.

Тетово, 7 март- На локалниот пат што ги поврзува тетовските села Радиовце и Жеровјане, вчера околу 13 часот, патничко возило „опел корса“ со тетовски регистарски таблици, управувано од 35- годишниот А.А. од гостиварско Корито, удрило во 7- годишно девојче од Жеровјане, кое го претрчувало коловозот, пренесе Тв21.

Повреденото девојче пренесено е во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.

© ЖУРНАЛ    ~84,28

НАЈЧИТАНИ ОД XРОНИКА
Нови детали за смртта на девојката во скопско Волково
Скопјанец ја силувал 13-годишната ќерка, девојчето само пријавило во полиција
Излетал од патот, удрил во дрво, па во паркирани автомобили среде центарот на Скопје- три лица се повредени
Бомба во „Мавровка“, оштетени локали
Прегазено девојче кај „Џамбо“
Шестнаесет годишно девојче на сила било внесено во автомобил
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.