МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Здравје
Прочистете ги бубрезите од токсини со овие намирници

Прочистете ги бубрезите од токсини со овие намирници

четврток, 07 март 2019, 12:42ч.   |   L.E.

Бубрезите играат значајна улога во телото кога е во прашање штитењето од отровите кои секојдневно ги внесуваме. Тие корисните материи ги враќаат во телото, а штетните ги исфрлаат.

Детоксикацијата на бубрезите помага целото тело побрзо да се ослободува од токсините, го засилува имунитетот, а го зачувува здравјето на целиот уринарен тракт.

Бубрезите играат значајна улога во телото кога е во прашање штитењето од отровите кои секојдневно ги внесуваме. Тие корисните материи ги враќаат во телото, а штетните ги исфрлаат.

Иако самото тело веќе има механизам за прочистување на бубрезите, вие можете да го помогнете тој процес со помош на пиење вода, но и чаеви од магдонос, коријандер, коприва и со зелен чај.

Внесете ги овие чаеви во вашето секојдневно мени. Исто така, добри за прочистување на бубрезите се и сокот и чајот од брусница.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Испијте само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви биде благодарен
Ве мачи киселина во желудникот по само една чаша кафе
Еве што ќе ви се случи ако секој ден јадете по две банани
Никако не ги комбинирајте овие производи: Поради овие грешки ви страда желудникот!
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Го штитат црниот дроб и го забрзуваат метаболизмот: Киселите краставички се моќни чувари на здравјето!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.