МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Здравје
Домашен лек за обновување на `рскавицата: Болките во колената и половината исчезнуваат за 10 дена

Домашен лек за обновување на `рскавицата: Болките во колената и половината исчезнуваат за 10 дена

четврток, 07 март 2019, 12:40ч.   |   L.E.

 Како што годините минуваат, така се зголемува болката во грбот, вратот, рамената и колената. Вака ќе ја спречите!

 

Ако постојано ве болат грбот или колената, а болката со текот на времето ви го оневозможува движењето, време е за конкретен лек. Ќе ви треба едно пакување желатин (5 грама) и четвртина чаша ладна вода.

Приготвување:

Навечер, разматете кесичка од кој било желатин во четвртина чаша ладна вода и оставете го да отстои до утрината.

Примена:

Секое утро, на празен стомак изедете ја оваа желатинеста смеса. Бидејќи вкусот е малку блуткав, може да додадете и лимонов сок или мед или јогурт. Додајте што било што би го подобрило вкусот.

Оваа терапија мора да трае 30 дена, па затоа обидете се да не ја прескокнувате ни едно утро.

Веќе по 10 дена ќе почувствувате олеснува, но немојте тогаш да заборавите на желатинот. Издржете и цели 30 дена пијте го овој лек.

Кога ќе завршите со користењето на овој лек, не смеете да го користите во наредните 6 месеци.

Ова е проверен метод на лекување кој на милиони луѓе им помогнал да ја обноват рскавицата и така да ги намалат или целосно да ги отстранат болките од зглобовите и половината.

Зошто желатин?

Овој производ се добива со обработка на коските и тетивите на говедата. На луѓето им ја подобрува состојбата на крвните садови и влакната во телото Желатинот содржи и корисни аминокиселини кои благотворно влијаат врз сврзното ткиво, што е посебно важно кога станува збор за болестите на зглобовите.

Желатинот поттикнува:

зајакнување на срцевиот мускул и зглобовите

нормализација на метаболизмот

подобрување на здравјето на кожата и косата

подобрување на растот на косата и ноктите

еластичност на тетивите и лигаментите

спречува развој на болести на зглобовите.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Испијте само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви биде благодарен
Ве мачи киселина во желудникот по само една чаша кафе
Еве што ќе ви се случи ако секој ден јадете по две банани
Никако не ги комбинирајте овие производи: Поради овие грешки ви страда желудникот!
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Го штитат црниот дроб и го забрзуваат метаболизмот: Киселите краставички се моќни чувари на здравјето!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.