МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Град Скопје: Соработката со фирмата на партнерот на Царовска е законска
Претседателот ги потпиша указите за 21 закон
Трипуновски: Мојот отказ е политички реваншизам
Русковска: Ги добивме документите од Албанија за Груевски, но не откриваат ништо ново
Регион
Павлопулос во официјална посета на Црна Гора

Павлопулос во официјална посета на Црна Гора

четврток, 07 март 2019, 11:25ч.   |   Z.H.

 Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, по покана од неговиот колега Мило Ѓукановиќ, од денеска е во официјална, дводневна посета на Црна Гора, јави дописничката на МИА од Атина.

Според официјалната програма, претпладнево грчкиот претседател, ќе биде примен од Ѓукановиќ, по што ќе следи и работен ручек, а потоа предвидени се средби со претседателот на црногорскиот Парламент.
Во ечерните часови премиерот Душко Марковиќ ќе приреди работна вечера во чест на Павлопулос.
Утре, грчкиот претседател ќе го посети Правниот факултет на Универзитетот на Црна Гора и ќе одржи предавање на тема „Владеењето на правото и европско обединување“.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
(Видео) Силно невреме ја погоди Србија, паѓаше град со големина на лешник
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Српски научник пронајде лек за рак
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.