МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Во понеделник жрепка за кандидатите за градоначалници
„Не бараме милост, туку правда“ – демонстрантите со порака до Заев на протестот за Фе..
Катругалос: Ципрас ќе го посети Скопје првата седмица од април
Река прв, Силјановска втора, Пендаровски трет на гласачкото ливче
Технологија
Oppo F11 Pro има камера од 48 мегапиксели и pop-up селфи камера

Oppo F11 Pro има камера од 48 мегапиксели и pop-up селфи камера

среда, 06 март 2019, 12:02ч.   |   L.E.

 Кинескиот производител Oppo го претстави својот нов смартфон под името F11 Pro.

Компанијата во случајот на овој модел се фокусирала на камерите, така што F11 има главна камера од 48 мегапиксели на задната страна, додека однапред има pop-up селфи камера, решение кое полека станува тренд.

F11 Pro поседува 5,33-инчен екран (1.080p) на кој нема засек благодарение на pop-up камерата. Работи на MediaTek Helio P70 процесор, 4 GB RAM i 64 GB интерна меморија, односно 6 GB RAM и 128 GB меморија, зависно од верзијата, а го напојува батерија од 4.000 mAh, која поддржува брзо полнење, односно VOOC 3.0 технологијата на Oppo.

На задната страна се наоѓа сензорот за отпечатоци од прсти, а уредот поседува и USB порт и влез за слушалки./USB.mk

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.