МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Здравје
Само 8 минути на ден ве делат од совршен стомак! (Видео)

Само 8 минути на ден ве делат од совршен стомак! (Видео)

среда, 06 март 2019, 12:20ч.   |   L.E.

 Сите сонуваме за тој совршено дефиниран стомак, каде не се забележува никаква трага од масни наслаги и вишок килограми.

Иако, многумина сметаат дека тоа е многу тежок и макотрпен процес вистината е дека најтешкото нешто е да се убедите себеси дека можете да го постигнете тоа и да почнете со вежбање.

 

Аеробните вежби, за стомачни мускули кои траат подолго од 7 минути, ги стимулираат капиларите во тој дел од телото што резултира со зголемен проток на крв. Зголемениот проток на крв, пак, значи поголем проток на кислород, кој е неопходен за согорување на мастите.

На напрегнатите мускули им се потребни многу повеќе калории за да останат активни. Нашето тело се обидува да ги ослободи потребните калории во деловите на телото каде имаме активни мускули, па на тој начин доаѓа до брзо согорување на мастите токму во тие делови.

Следното видео ќе ви покаже како со само 8 минути на ден можете да постигнете одлични резултати.


Секако резултатите ќе бидат забележливи доколку вежбате секојдневно и на правилен начин.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Испијте само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви биде благодарен
Ве мачи киселина во желудникот по само една чаша кафе
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Никако не ги комбинирајте овие производи: Поради овие грешки ви страда желудникот!
Еве што ќе ви се случи ако секој ден јадете по две банани
Го штитат црниот дроб и го забрзуваат метаболизмот: Киселите краставички се моќни чувари на здравјето!
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.