МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Технологија
Нова опција на Месинџер: Еве како може да го активирате „Dark mode“

Нова опција на Месинџер: Еве како може да го активирате „Dark mode“

вторник, 05 март 2019, 12:13ч.   |   L.E.

 Фејсбук одамна најави дека ќе овозможи нова опција, односно нов изглед – „Dark Mode“ (темен режим) за Месинџер, меѓутоа, четири месеци подоцна компанијата сѐ уште не ја објави достапноста на функцијата и како таа може да се активира.

Иако социјалната мрежа официјално не ја објави опцијата, во апликацијата постои една кратенка која им овозможува на корисниците да го активираат темниот изглед.

Темниот режим на Фејсбук Месинџер може да се активира со задржување на емоџито од полумесечина во некој од вашите разговори. Веднаш откако ќе задржите ова емоџи неколку секунди, би требало горе на екранот да ви се појави известување „You Found Dark Mode!”, а под него ќе забележите и опција која овозможува да се активира режимот, со назнака „Turn on in Settings”.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.