МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Судот забрани продажба на книгата „До атентатот и по него“, за авторот Андов ова е „н..
Кандидатурите на Пендаровски и Силјановска за претседател доставени во ДИК
Шилегов: Оваа пролет ќе бидат засадени 1.200 дрвја во сите скопски општини
„Македонија-Блокира“ со кривична пријава против ДИК за Филип Петровски
Технологија
Шест клучни функции на Samsung Galaxy S10 5G!

Шест клучни функции на Samsung Galaxy S10 5G!

понеделник, 04 март 2019, 12:10ч.   |   L.E.

 Како што може да претпоставите, Galaxy S10 5G е најбрзиот телефон на Samsung досега. Благодарение на 5G технологијата, корисниците можат да снимаат 4K видеа и да играат пографичко интензивни игри без никаков проблем.

Второ, Galaxy S10 5G е истотака и најголемиот телефон на компанијата. Со својот голем, 6.7 инчен Dynamic AMOLED дисплеј, овој уред ќе биде речиси невозможно да остане незабележан.

Уште една клучна функција на овој 5G уред е неговата голема батерија од 4,500 mAh, подржана од SuperFast полнење.

На љубителите на добри фотографии ќе им се допаѓа овој телефон, бидејќи доаѓа со шест камери, вклучувајќи 3D Depth сензор на предната и задната страна, кој овозможува сликање од било кој агол или позиција.

За прв пат, Samsung има додадено bokeh ефект на видеата, а не само на фотографиите. Новата функција е наречена Video Live фокус и им овозможува на корисниците да ја замаглуваат позадината на видеата.

Последно, уредот вклучува уште неколку интересни и уникатни функции кај своите камери. Уредот може да мери објекти со Quick Measure опцијата, благодарение на 3D Depth камерата.

Се разбира, новиот уред на Samsung нуди уште низа други интересни функции, но овие се едни од најуникатните.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Xiaomi Redmi Note 7 Pro: Помоќен, попремиум, но сеуште со ниска цена!
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
Huawei го потврди најзначајниот новитет на следниот флегшип модел
MWC 2019: 5 нови и уникатни производи на Huawei!
Ова е првиот телефон во светот без копчиња и без ниеден приклучок
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.