МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Град Скопје: Соработката со фирмата на партнерот на Царовска е законска
Претседателот ги потпиша указите за 21 закон
Трипуновски: Мојот отказ е политички реваншизам
Русковска: Ги добивме документите од Албанија за Груевски, но не откриваат ништо ново
Регион
Маж ја запали облеката на сопругата, изби пожар во зградата

Маж ја запали облеката на сопругата, изби пожар во зградата

понеделник, 04 март 2019, 16:52ч.   |   Z.H.

 Синоќа околу полноќ изби пожар во зграда во Нови Сад, Србија, а станарите биле евакуирани, пренесе Прва ТВ.

Пожарот избил во еден од приземните станови во зградата, а според зборовите на сведоците, двајца полицајци спасиле дете од еден од становите полни со чад, а станот во кој почнал пожарот, потполно изгорел.
Итна помош на лице место им укажувале помош на лице место.
Како што потврдиле за Прва ТВ, пожарот го предизвикал маж кој во бес ја запалил гардеробата на својата сопруга во шкафот.
Тој е приведен и осомничен за предизвикување општа опасност

© ЖУРНАЛ    ~42,14

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
(Видео) Силно невреме ја погоди Србија, паѓаше град со големина на лешник
Хаос во ТВ студио: Професор и новинар за малку ќе се испотепаа, водителот ги раздвојуваше (ВИДЕО)
Гледате ли нешто погрешно - поради ова забрането е фотографијата на оваа матурнтка да се најде на табло
Српски научник пронајде лек за рак
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.