МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Технологија
Xiaomi објави ново видео од својот флексибилен телефон

Xiaomi објави ново видео од својот флексибилен телефон

сабота, 30 март 2019, 10:28ч.   |   L.E.

Xiaomi неодамна го претстави својот нов телефон на преклопување, а сега пристигна и видео на кое се гледа функционалноста на ово Андроид уред.

Уредот на Xiaomi се расклопува на две места кон надвор, за разлика од моделот Galaxy Fold на Samsung кој се склопува еднаш кон внатре.

Новото видео ја прикажува транзицијата од таблет во телефон, како во физичка смисол, така и во смисол на прилагодување на анимациите кои се прикажуваат на екранот. Од Xiaomi се уште ги немаат објавено сите детали во врска со нивниот прв телефон на преклопување, а исто така не се познати ниту цената, ниту датумот кога ќе биде пуштен во продажба.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.