МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Занимиливости
Ги дрогирал колегите на работа од бизарна причина

Ги дрогирал колегите на работа од бизарна причина

петок, 29 март 2019, 12:18ч.   |   L.E.

Тинејџер од Мисури е обвинет за ставање ЛСД во пијалак на колегите од работа. Тој рече дека го сторил тоа бидејќи неговите колеги биле премногу негативни и несреќни, а тој сакал да го исправи тоа, според „Сан“.

Деветнаесетгодишното момче на полицијата ѝ ги признал причините за ставање на халуциногени дроги во пијалакот на неговите колеги, поради што му се закануваат неколку повреди за зашеметување колеги и поседување на наркотици.

Менаџерката на компанијата забележала дека тој застанал близу нејзината чаша со вода и одлучила да не пие од неа. Таа ја повикала полицијата откако забележала дека на нејзините колеги не им било добро и дека еден од нив почнал да се тресе.

На прашањето од полицијата зошто тинејџерот одлучил да стави дрога во нивните пијалаци, добиле објаснување дека ги сметал за здодевни и негативни и мислел дека треба да им го поправи расположението.

Оваа исклучително невообичаена ситуација се случи во продавница за изнајмување на автомобили во Мисури./Makfax

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.