МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Занимиливости
15 докази дека за добра реклама треба да се има и одлична смисла за хумор

15 докази дека за добра реклама треба да се има и одлична смисла за хумор

четврток, 28 март 2019, 12:39ч.   |   L.E.

Многу луѓе веруваат дека рекламирањето може да предизвика само иритација. Во оваа статија ве чекаат примери кои го докажуваат спротивното.

Благодарение на бескрајната имагинација и добро чувство на хумор, дури и најобичниот производ станува интересен, а информациите за сериозни нешта се перципираат полесно и попозитивно ако се послужат со малку иронија.

1. Часови по пеење. За оние кои не пеат од раѓање како Бијонсе.

2. Засолниште за миленици ја истакнува нивната главна особина: „Тие ќе ве ислушаат“

3. Флексибилна четка за заби

4. Е-книги: „Најголемите автори во вашиот џеб“

5. Реклама за зоолошка градина во Москва: „Не спијат сите животни во зима“

6. Реклама на мобилен оператор: „Досадно? Добијте пристап до неограничен мобилен сообраќај“

7. Услуги за мали и средни бизниси: „Дали вашата компанија има потреба од помош за дигитализација?“

8. Портал за работни места: „Мувлосавте на старата работа?“

9. Лекови за подобрување на варењето на храната. Кога конфликтот во стомакот е неизбежен

10. Реклама за поголемо внимание кон сопственото здравје: „Не си играјте со своето здравје. Проверете ги нивоата на холестерол.“

11. За Денот на детето: „Светот станува многу подобар кога можеме да го претвориме во реалност она што сме го замислиле.“

12. Реклама за кујнски аспиратори: „Не дозволувајте мирисот на храна да стане вашиот парфем“

13. Реклама за сладолед: Најдобар начин да се смирите е да ги замрзнете гласовите во вашата глава

14. Средство за спречување на губење на косата кај животните: „И на нив не им се допаѓа подеднакво како и на вас“

15. Реклама за продавницата Детски Свет ги предупредува родителите дека купувањето играчки е поевтино отколку да направат играчки од импровизирани средства.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.