МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Франс Фудбал: Мбапе е прва желба на Зидан, Реал ќе понуди рекордни 280 милиони евра (ФОТО)

Франс Фудбал: Мбапе е прва желба на Зидан, Реал ќе понуди рекордни 280 милиони евра (ФОТО)

понеделник, 25 март 2019, 15:11ч.   |   Xh.I.

Франс Фудбал пренесе дека Зинедин Зидан веќе ја одбрал целта број 1, се работи за неговиот сонародник Килијан Мбапе, Флорентино Перез во следните недели ќе понуди рекордни 280 милиони евра.

„Кралевите“ имаа катастрофална сезона па се очекува летоска да биде направена реконструкција на тимот. Според пишувањата на Франс Фудбал, Реал Мадрид планира да донесе две до три ѕвезди од средниот ред и нападот за почеток на нов циклус.

Зинедин Зидан веќе ја одбрал целта број 1 и се работи за неговиот сонародник Килијан Мбапе. Весникот додава дека Флорентино Перез ќе се обиде да ја исполни желбата на Зизу и во следните недели ќе достави рекордна понуда од 280 милиони евра за 20 годишниот Французин.

 

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.