МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Селекторот на Колумбија, Квеирош со совет до Хамес каде да ја продолжи кариерата

Селекторот на Колумбија, Квеирош со совет до Хамес каде да ја продолжи кариерата

понеделник, 25 март 2019, 13:13ч.   |   Xh.I.

Иднината на Хамес Родригез во Баерн Минхен останува непозната, а неколку медиуми веќе шпекулираат дека тој би можел да се врати во Реал Мадрид по крајот на оваа сезона.

Сепак, по враќањето на Зинедин Зидан во „кралскиот клуб“ јасно е дека и таму Хамес ќе биде прекуброен, па во летниот преоден рок ќе мора да бара нова алтернатива за својата иднина.

Можна дестинација за колумбискиот репрезентативец е Јувентус, клуб кој наводно пројавил интерес за неговите услуги.

И селекторот на репрезентацијата на Колубмија, Карлос Квеирош го советувал офанзивецот да се пресели во Торино каде повторно би заиграл во ист тим со Кристијано Роналдо.
 

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.