МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Шоубиз
Ѓоковиќ ја оставил Лидија поради кариерата (Фото)

Ѓоковиќ ја оставил Лидија поради кариерата (Фото)

понеделник, 25 март 2019, 12:39ч.   |   L.E.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ пред да се омажи за Јелена Ристиќ, вели дека кратко време бил во врска со познатата српска диџејка Лидија Поповиќ. Поради големиот број обврски на тенискиот терен, кои се појавиле во тој период и поради подемот на кариерата, Ноле вели дека бил приморан да ја прекине врската со Лидија.

Ноле вели дека двајцата се обидувале да ја одржат врската на далечина, на релација Нови Сад-Белград, но кога сватиле дека работите не одат како што треба, одлучиле да се разделат. Недолго по раскинувањето со Лидија, најдобриот тенисер во светот ја почнал љубовната врска со неговата сегашна сопруга Јелена Ѓоковиќ.

 

По неколку години забавување, Новак и Јелена се венчале во 2014 година. Велат дека до ден денес се во среќен брак, а дополнителна среќа им носат нивните деца синот Стефан и ќерката Тара.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.