МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Шоубиз
Лопез и Родригез ја направија првата заедничка кампања за очила (Фото)

Лопез и Родригез ја направија првата заедничка кампања за очила (Фото)

понеделник, 25 март 2019, 12:37ч.   |   L.E.

Латино ѕвездата Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез почнаа со нивната прва заедничка кампања. Само недела дена по нивната веридба, тие станаа дел од големата кампања за Quai Australia и тоа за колекцијата на очила кои ги носи имињата на познатата латино дива и нејзиниот избраник.

Quai ја претстави Quai x JLо, женската линија, која се состои од шест стилски очила за сонце со разни оверсајз облици и луксузен метален акцент како очилата кои пејачката ги носеше во 2002 година кога го оствари големиот хит “Jenny form the block”.

Австралискиот бренд исто така ја лансираше машката линија Quai x Arod, која вклучува пет стилски очила за сонце. Секој пар сончеви очила се продаваат по цена меѓу 50 долари и 60 долари.

Quai Australia е еден од моите омилени брендови кога за прв пат го открив пред неколку години. Се заљубив во него и од тогаш редовно ги носам нивните очила. Кога се појави можност за соработка, просто се вклопивме сите заедно. Можноста да ја одработам со Алекс беше голем бонус. Тој ги соака сончевите очила исто како и јас“, изјавила Лопез.

Фотографирањето за кампањата се случи во Мајами.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.