МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Шоубиз
Неодамна го погреба кумот Шабан, а сега уште еден маж замина за секогаш на еден месец пред да се породи нејзината ќерка (Фото)

Неодамна го погреба кумот Шабан, а сега уште еден маж замина за секогаш на еден месец пред да се породи нејзината ќерка (Фото)

понеделник, 25 март 2019, 12:24ч.   |   L.E.

Пејачката Зорица Брунцлик неодамна беше погодена од трагедијата која се случи неочекувано, откако во сообраќајна несреќа загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ со кого беа кумови.

По болката и тагата, семејството го погоди нова трагедија, почина братот на пејачката.

-Зорица за кратко време ја напуштија двајца блиски мажи, откако едвај се опорави по смртта на нејзиниот кум Шабан, овој пат остана без својот брат кој се занимаваше со музика, вели за српските медиуми сопругот Кемиш.

 

Инаку семејството овој период чека и принова од нивната ќерка Злата која е пред породување.

© ЖУРНАЛ    ~165,57

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.