МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Заев: Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема да го послушаат Мицкоски за бојкот и ..
Здравје
Совршен задник за само 30 минути дневно!

Совршен задник за само 30 минути дневно!

понеделник, 25 март 2019, 11:31ч.   |   L.E.

Заоблен и цврст задник е сон на секоја жена и желба на секој маж, па не е ни чудно што често главната фитнес задача е да поработите токму на задникот.

Но, заборавете на гломазните справи во теретана и долготрајните тренинзи – постои и пократок пат.

Во прашање се кратки и ефикасни тренинзи кои може да ги изведете и во удобноста на вашиот дом, или каде и да ви падне напамет.

Потребни ви се само неколку минути дневно, но и добра волја, истрајност и решителност да не се откажувате. Доколку овие вежби ги правите помалку од 30 дена, нема да ги добиете посакуваните резултати, затоа еден месец е оптимален временски период.

Нормално, колку повеќе сте истрајни, ефектот ќе биде воочлив и подобар. Во прашање е комбинација од неколку едноставни вежби, кои лесно ќе може да ги изведете без стручна помош.

Сепак, внимание! За овие вежби потребна е одредена кондиција, па најдобро е пред секој почеток да направите неколку вежби за загревање.

За детално објаснување на вежбите и нивно спроведувае, погледнете ја видео снимката.

© ЖУРНАЛ    ~45,15

НАЈЧИТАНИ ОД ЗДРАВЈЕ
Ако ви се заглави коска од риба во грлото, веднаш направете го ова
Грешки кои ги правите со витамините, а за кои не сте ни свесни
Први симптоми за рак на дебело црево
Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини!
Нов магичен коктел за диета: Со само 4 состојки до совршена тежина
Симптоми кои покажуваат дека телото ви е полно со токсини
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.