МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Технологија
Huawei ги покажа P30 и P30 Pro на својот сајт

Huawei ги покажа P30 и P30 Pro на својот сајт

понеделник, 25 март 2019, 11:21ч.   |   L.E.

Само неколку дена остануваат до објавувањето на новите Huawei P30 и P30 Pro, а на крајот на оваа недела, компанијата одлучи да ни даде да „ѕирнеме“ зад завесата откако објави некои детали за своите нови предводници.

Новите фотографии и описи на веб-сајтот на Huawei потврдуваат многу гласини кои циркулираат во последно време, имено, дека новите модели ќе имаат четири прилично моќни камери.

Главната камера ќе биде 40 мегапиксели, чија леќа ќе овозможува 10x зумирање, сензор со широк агол на снимање и „time-of-flight“ камера за 3D препознавање на средината.

Во материјалите на Huawei, исто така, гледаме „dual-view“ режим за снимање, но нема никаква референца за тоа како функционира. Она што го гледаме од фотографиите е дека веројатно ќе можеме да користиме две од камерите во исто време.

Ќе можеме да ги активираме широкоаголните леќи и објективот за зумирање, што ќе ни даде подобра контрола врз снимањето на мали објекти во далечина.

Во секој случај, ние ќе можеме да ги дознаеме останатите деталите утре, 26 март, кога ќе има официјална презентација на телефоните.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.