МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Рамос: Го почитувам Марадона, но Меси е километри пред него

Рамос: Го почитувам Марадона, но Меси е километри пред него

понеделник, 25 март 2019, 11:13ч.   |   Xh.I.

Изјава која ги изненади сите.

Серxио Рамос е сигурно еден од најoмразените играчи за навивачите на Барселона, но тој секогаш бил искрен и коректен.

Шпанскиот репрезентативец знае да ги пофали своите најголеми ривали, а за него тоа е сигурно Лионел Меси кој веќе повеќе од десет години му прави неверојатни проблеми на натпреварите помеѓу Барселона и Реал Мадрид.

Прашањето до него било дали мисли дека Диего Марадона е најдобриот играч кој играл за Аргентинската репрезентација, но неговиот одговор ги остави многумина без текст.

„Го почитувам Марадона, но сигурно сите знаат дека тој е километри поназад од најдобриот аргентински играч во историјата, а за мене тоа е Лео Меси“, рече Рамос.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.