МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Иличиќ по мечот со Македонија: Беше навистина тежок натпревар

Иличиќ по мечот со Македонија: Беше навистина тежок натпревар

понеделник, 25 март 2019, 11:12ч.   |   Xh.I.

Еден од најдобрите фудбалери во словенската репрезентација, Јосип Иличиќ по синоќешното реми со Македонија истакна дека мечот бил тежок и дека во оваа група ќе треба да се вложи многу напор за да се освои секој бод.

Беше навистина тежок натпревар. Примаме прелесни голови, но тоа е фудбалот. Пречесто ни се случува да примаме лесни голови кога имаме водство, но мора со кренати глави да гледаме напред. Има уште многу натпревари пред нас, секој бод ќе биде тежок за освојување и секој бод ќе има голема важност, истакнал фудбалерот на Аталанта кој смета дека силите меѓу селекциите во групата Г се релативно израмнети.
 

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.