МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Заев: Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема да го послушаат Мицкоски за бојкот и ..
Пендаровски: Благодетите од Договорот со Грција веќе се чувствуваат во Гевгелија
Шоубиз
Задникот од Серена Вилијамс пркоси на гравитацијата

Задникот од Серена Вилијамс пркоси на гравитацијата

недела, 24 март 2019, 10:53ч.   |   L.E.

Серена Вилијамс уште е една од најдобрите тенисерки на денешницата, а истовремено и една од најдобрите во историјата на женскиот тенис, која редовно ги воодушевува своите обожаватели со играта на терените.

Но, освен тениските вештини, Серена има и некои други адути кои предизвикуваат импресии кај обожавателите. Тенисерката никогаш не крие дека е горда на своето тело и нема проблем со објавување на провокативни фотографии на социјалните мрежи на кои во прв план е нејзиниот задник.


Една таква фотка на Инстаграм предизвика бура од реакции и воодушевување од страна на нејзините следбеници на оваа социјална мрежа.

СЕ ВРАЌА ВО ФОРМА
Може да се забележи дека тенисерката после породувањето се враќа во форма и дека повторно извајала прилично „затегната линија“.


Потсетуваме, серена моментално е десетта на ВТА листата, но не престанува да ги полни тениските гледалишта и да предизвикува воодушевување кај публиката со своите настапи на терените.

© ЖУРНАЛ    ~48,16

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.