МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Шоубиз
Брус Вилис повторно се венчаше, Деми Мур специјална гостинка

Брус Вилис повторно се венчаше, Деми Мур специјална гостинка

недела, 24 март 2019, 10:43ч.   |   L.E.

 Брус Вилис и Ема Хеминг одлучија да ги обноват заветите по 10-годишниот брак на венчавката на Кариби.

Покрај нивните ќерки, на повторената венчавка присуствувала и поранешната сопруга на славниот актер, актерката Деми Мур. Вилис не го криел своето воодушевување, а особена радост му причинувало и присуството на неговите ќерки од бракот со првата сопруга.

Додека двојката ’ приоѓала до невестинската маса, неговите најмлади ќерки Мабел Реј и Евелин Пен го посипувале нивниот пат со латици од ружи, а во заднината се слушал гласот на неговата најстара ќерка Румера, која ја пеела свечената песна./Reporter.mk.

© ЖУРНАЛ    ~43,15

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.