МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Технологија
Sony Xperia 10 Ultra ќе има неверојатно голем дисплеј!

Sony Xperia 10 Ultra ќе има неверојатно голем дисплеј!

недела, 24 март 2019, 10:18ч.   |   L.E.

 Sony Xperia 10 и Xperia 10 Plus беа неодамна претставени, но компанијата веќе има план за нови смартфони во серијата...

До крајот на 2019 година, Sony ќе претстави уште еден модел во серијата, сега за сега познат како Xperia 10 Ultra. Како што кажува самото име, оваа верзија ќе биде поголема од оние кои беа претставени, како и помоќна

Имено, Xperia 10 Plus веќе има прилично голем панел, од 6.5 инчи. Но, со Xperia 10 Ultra, Sony планира да премине на поуникатен, 7 инчен панел. Се разбира, ова значи дека уредот целосно ќе биде поголем, но не значи дека ќе биде непрактичен за користење. Како и досегашните Sony уреди, моделот најверојатно ќе го задржи високиот 21:9 тело-дисплеј сооднос.

Преминувајќи на внатрешните спецификации, најверојатно ќе станува збор за Snapdragon 710, придружен од 6GB RAM и 128GB меморија. На задната страна ќе има најмалку две камери.

За жал, сега за сега не е позната неговата цена, но би требало да биде помеѓу 700 и 750 долари.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
iPhone XE е компактниот Apple модел кој фановите долго го очекуваа!
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.