МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Авто
Opel на саемот во Белград претстави нови модели

Opel на саемот во Белград претстави нови модели

недела, 24 март 2019, 10:16ч.   |   L.E.

На 54. меѓународен самол на автомобили во Белград одржана е српската премиера на возилата Combo Cargo и Combo Life.

Двата модели мултифункционални Комбо модели добитници се на овогодишни награди за Best buy автомобил (Combo Life) и Меѓународен Ван на годината(Combo Cargo), а домашната публика може по прв пат да ги види на штандот на Опел.

покрај овие премиери, Опел прими и специјална саемска акција која се однесува на сите изложени автомобили, а ќе трае до завршување на саемот, па и подолго доколку условите и лагерот го дозволат тоа.

© ЖУРНАЛ    ~25,9

НАЈЧИТАНИ ОД АВТО
ТОП 5 АВТОМОБИЛИ: Кои автомобили тpoшат нajмногу а кои нajмалку гopиво!
Со 400 коњски сили, новиот Голф ќе биде брутално моќен
Skoda почна да работи на новата генерација на Octavia
Еволуција место револуција за Nissan Juke II
Почнува продажбата на најевтиниот автомобил на Eлон Маск
Најагресивниот Lamborghini Urus досега
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.