МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Шоубиз
Цела сала му ја пееше роденденската песна на Брега

Цела сала му ја пееше роденденската песна на Брега

сабота, 23 март 2019, 10:41ч.   |   L.E.

 Горан Бреговиќ со многу музика и без торта , вчеравчер наполни 69 години.

На концертот кој го одржа во ВИП Арената, оркестарот на Македонската Филхармонија, заедно со хорот и Оркестарот за свадби и погреби, му приреди специјално изненадување, откако му ја отсвиреа роденденската Happy birthday.

Публиката пак во салта, не се штедеше, па како да се синхронизира во еден глас, додека ја пееше роденденската песна за Брега. Босанскиот музичар, некогашен челан на „Бијало дугме“, вчера во Скопје го промовираше новиот албум „Три писма из Сарајева“/ Reporter.mk

© ЖУРНАЛ    ~15,5

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.