МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Занимиливости
Мистериозна дупка на небото сите ги зачуди (Видео)

Мистериозна дупка на небото сите ги зачуди (Видео)

сабота, 23 март 2019, 10:35ч.   |   L.E.

 Жителите на Оман и Соединетите Арапски Емирати биле прилично збунети кога на небото виделе чудна дупка.

Се изгледало како некој да „удрил во небото“ и оставил во атмосферата голема дупка.

Иако се изгледало скоро филмски, метеорологот Ебрахим ал Џарван вели дека станува збор за природна појава.
Станува збор за дупка од пукање која се јавува кога капки вода во ладна состојба уште не се смрзнале од кристалите мраз предизвикани од авиони кои минуваат низ облакот.

Кристалите мраз тогаш почнуваат да паѓаат, предизвикуваат исправување на капките, што остава масивна дупка во средина на облакот.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.