МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Руни: Ливерпул шампиони? Тоа би бил кошмар

Руни: Ливерпул шампиони? Тоа би бил кошмар

петок, 22 март 2019, 09:20ч.   |   Xh.I.

Напаѓачот на Ди Си Јунајтед, Вејн Руни, рекол дека ќе му биде многу тешко доколку титулата во Премиер лигата на Англија, ја освојат фудбалерите на Ливерпул.

Поранешниот фудбалер на Евертон и Манчестер Јунатед признал дека повеќе сака Манестер сити да ја одбранат титулата, отколку Ливерпул по пауза од 29 години да бидат шампиони на Англија.

„Манчестер сити и Ливерпул се борат за титулата и добро е што јас сум далеку од својата земја. Се надевам дека ‘граѓаните’ ќе го освојат трофејот“, рекол Руни и дополнил.

„Не можам мирно да ја гледам прославата и радоста на навивачите на Ливерпул. Тоа би бил лош ден за секој навивач на Евертон. Тоа би бил кошмар“.

Во финишот на сезоната на врвот Ливерпул има натпревар повеќе од Сити и 76 бода на своето конто, два повеќе од „граѓаните“.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.