МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
ПСЖ „краде“ ас на Манчестер Јунајтед

ПСЖ „краде“ ас на Манчестер Јунајтед

петок, 22 март 2019, 15:31ч.   |   Xh.I.

Андер Ерера е на чекор до трансфер во ПСЖ, и тоа како слободен играч на крајот од оваа сезона. Информацијата ја пренесоа неколку англиски медиуми кои тврдат дека Шпанецот намерно одолговлекува во преговорите за нов договор со Манчестер Јунајтед откако „светците“ од Париз се вклучиле во трката за негов ангажман. Уште пред извесно време се најавуваше дека Ерера е пред потпис на нов тригодишен договор со „ѓаволите“, но ситуацијата се промени откако агентот на Шпанецот беше контактиран од раководството на ПСЖ.

Понудата изнесува 180.000 евра неделна плата за наредните четири сезони, плус богати премии за секој освоен трофеј, по што сега ПСЖ е многу посериозна опција за продолжување на кариерата отколку Јунајтед, чија понуда изнесувала 130.000 евра неделна плата во следните три години.

„Светците“ во следниот преоден рок ќе стават акцент на засилување на средниот ред, а Ерера би бил одлично засилување, уште повеќе доколку пристигне без никаква отштета од Англија.

© ЖУРНАЛ    ~39,13

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.