МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Османи-Која: Упадот во ИВЗ е срамен чин и ја загрозува секуларноста на земјата
Киро Здравев избран за нов претседател на Судскиот совет
Кирацовски: сестра ми и мајката на сопругата се повлекуваат од работните места
Политичките судири во „двојка“ кај иста судијка
Спорт
Без Хасани против Словенија, Ангеловски нема да повикува нов фудбалер

Без Хасани против Словенија, Ангеловски нема да повикува нов фудбалер

петок, 22 март 2019, 13:27ч.   |   Xh.I.

Македонската репрезентација и дефинитивно ќе биде без Ферхан Хасани на квалификацискиот натпревар против Словенија во Љубљана.

Хасани се повреди на вчерашниот дуел против Летонците уште во првото полувреме, па по денешните детални лекарски прегледи утврдено е скинато мускулно влакно поради што нема да може да помогне на неделниот натпревар против Словенците.

Како што не информираше селекторот Игор Ангеловски, на местото на Хасани нема да биде повикан нов фудбалер.

Македонија против Словенија игра в недела, 24. март, во Љубљана. Словенците во првиот натпревар од квалификациите вчера ремизираа (1-1) на гостувањето против Израел.

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.