МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Шоубиз
Не излегува од дома и не јаде: Се огласи сопругата на Шаулиќ

Не излегува од дома и не јаде: Се огласи сопругата на Шаулиќ

петок, 22 март 2019, 12:30ч.   |   L.E.

 Гордана Шаулиќ е неутешна по смртта на својот сопруг, пејачот Шабан Шаулиќ. Таа одбива да ја напушти семејната куќа на Дедиње кај Белград, пишува Србија Данас.

Децата повеќе пати ѝ предлагале да отпатува некаде, за да се одмори, но таа одбива.

„Гордана е многу лошо. Воопшто не излегува од дома, а ја посетуваат ќерките и пријателите. Меѓу нив се и кумовите Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг Мирољуб Аранѓеловиќ-Кемиш, со кои понекогаш седи и разговара по цела ноќ. Ретко спие и слабо јаде. Таа не сака да го напушти Белград и како да чека Шабан секој момент да се појави“, изјавил изворот за српските медиуми.


„Ве молам, имајте разбирање во овие тешки денови и мигови. Како да бидам? Се борам“, рекла Шаулиќ за босанскиот портал Аваз.ба.

На крајот на март ќе се навршат 40 дена од смртта на легендарниот пејач на народна музика кој на 17 февруари загина во сообраќајна несреќа во Германија, по настап. Автомобилот во кој се возел Шабан удрил во возило со кое управувал турски државјанин во алкохолизирана состојба.

© ЖУРНАЛ    ~30,10

НАЈЧИТАНИ ОД ШОУБИЗ
Ми ставија нож под грло да се појавам во спот: Владо Jаневски го прекрши правилото
Прва слика на водителката откако автобусот и ја „иcкopна“ раката!
Нова трагедија во семејството Шаулиќ: По смртта на Шабан семејството повторно завиено во црно
Наташа Беквалац: Ми беше љубов 18 години, заспа и повеќе не се разбуди
Теа Трајковска се соблече топлес (Фото)
Телото на починатата Беличанец го пронашол сопругот во неговиот стан
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.