МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Изненадување: Барселона отпочна преговори со португалскиот напаѓач

Изненадување: Барселона отпочна преговори со португалскиот напаѓач

четврток, 21 март 2019, 09:32ч.   |   Xh.I.

Многумина фудбалери се поврзуваат со екипата на Барселона, но пред се тука е српскиот голгетер од Франкфурт, Лука Јовиќ.

Меѓтуоа, покрај Јовиќ, на „Камп Ноу“ би можел да пристигне и португалскиот напаѓач, Андре Силва. Овој 23-годишник моментално е на позајмица од Милан во Севиља каде на 36 меча постигна 11 погодоци.

Сепак повеќе од сигурно е дека Севиља нема да го откупи бидејќи Милан за него бара 35 милиони, но затао пак Каталонците се подготвени да издвојата толкава сума и преговорите наводно веќе се започнати.

Неговиот ангажман во Барселона, самиот по себе би бил изненадување. Сепак вреди да се напомене дека и понатаму прв избор е Јовиќ за кој ќе се понудат 50 милиони евра, а во случај да не успеат со него,  скоро па сигурно ќе го гледаме Португалецот од идната сезона во дресот на Барса.

© ЖУРНАЛ    ~54,18

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.