МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Санчес го најави заминувањето од Баерн: Тука не сум среќен

Санчес го најави заминувањето од Баерн: Тука не сум среќен

четврток, 21 март 2019, 09:31ч.   |   Xh.I.

После две годишниот спор како со Баерн така и со позајмувањето во позајмувањето во Свонси, младиот Ренато Санчес оваа сезона имаше неколку светли моменти во дресот на баварскиот великан.

Сепак, тоа не беше доволно за овој 21-годишен Португалец да стане дел од првиот тим на Баерн, а по се изгледа дека недостатокот на минутажа би можело да го „избрка“ од „Алианц Арена“.

Договорот на Санчес со Баерн важи до 2021. година, а оваа сезона одигра 21 натпревар за актуелниот шампион на Германија, но повеќе од половина час помина само на седум натпревари.

Сега одлучи отворено да зборува за својот проблем.

„Не сум среќен овде. Напорно работам, а не играм… Сега морам да размислам и да одлучам што е најдобро за мене. Сакам повеќе да играм, можеби во некој друг клуб. Морам да мислам за тоа“, изјави Санчес.

Инаку, Ренато Санчес во Баерн пристигна во 2016. година од Бенфика како еден од најголемите таленти во светот. За него беа издвоени 35 милиони евра, но се уште не ја оправда инвестираната сума.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.