МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Кариус го моли Ливерпул да го спаси од турскиот кошмар

Кариус го моли Ливерпул да го спаси од турскиот кошмар

четврток, 21 март 2019, 11:10ч.   |   Xh.I.

Голманот на Бешикташ, Лорис Кариус очајно сака да стави крај на својот престој во клубот. Според локалните медиуми, тој се поврзал со раководството на Ливерпул и замолил заемот кај „црните орли“ да биде прекинат.

Кариус не добил плата во период од 4 месеци. Се тврди дека турскиот клуб му должи над 1 милион евра. Покрај тоа, неговите настапи под рамката на голот не се импресивни и од Бешикташ се исто така склони на разделба.

Дваесет и пет годишниот Кариус стана непотребен на „Енфилд“ по финалето во Лигата на шампионите минатата сезона, во кој допушти две кошмарни грешки при поразот со 1:3 од Реал Мадрид. Неговиот договор со Бешикташ е до 2020 година, а во него фигурира и клаузула за задолжително откупување.

Се шпекулира дека интерес за Кариус пројавува Олимпијакос. Можно е Германецот да се врати и во Бундеслигата, каде кандидати за неговиот потпис се Ајнтрахт (Франкфурт) и Фортуна (Дизелдорф).

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.