МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
Мајката на Рабио открива: Адриен го третираат како затвореник во ПСЖ

Мајката на Рабио открива: Адриен го третираат како затвореник во ПСЖ

среда, 20 март 2019, 09:27ч.   |   Xh.I.

Адриен Рабио е затвореник во Пари Сен Жермен и набрзо може да биде оставен на леб и вода, а да тренира во подрум, открива неговата мајка Вероника, која му е и фудбалски агент. Фудбалерот подолг период одбива да го продолжи договорот кој му истекува на крајот од сезоната, а клубот ги користи сите можни ресурси за да му направи притисок. Тој е префрлен во Б-тимот, комплетно е отфрлен.

 „Тоа што му го прават на Адриен не е хумано. Го третираат буквално како затвореник. Следното е да добива само леб и вода и тренира во подрум. Не би сакала навистина што се му се случува. Дали е нормално професионален фудбалер кој не е повреден, да биде оставен 13 дена без тренинг, затоа што го заборавиле? Не знам тогаш зошто клубот е фокусиран што прави Адриен во приватниот живот, кога тие воопшто не се грижат ниту тој да тренира. Тоа е неверојатно злобна средина. Има фудбалери кои доцнат на тренинзи и не се казнети, а други си одат на карневал во Рио и глумат дека се повредени“, открива Вероника Рабио во ексклузивното интервју за францускиот „Л’Екип“.

Адриен Рабио ова лето ќе си замине од ПСЖ, а најблиску до негов потпис е Барселона.

© ЖУРНАЛ    ~27,9

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.