МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
Манчестер Јунајтед не биле заинтересирани за Бејл

Манчестер Јунајтед не биле заинтересирани за Бејл

среда, 20 март 2019, 09:25ч.   |   Xh.I.

Манчестер Јунајтед не се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл. ЕСПН објави дека иако долго време биле сериозно заинтересирани за Велшанецот, во пресрет на преодниот рок одлучиле дека тој не им е потребен во тимот.

Шпекулациите за заминувањето на Бејл од Мадрид се засилија со враќањето на Зинедин Зидан во Реал. Овие двајца не се во најдобри односи, а се кулминираше минатата година во финалето на Лигата на шампионите, кога Зидан го остави Бејл на клупата.

Исто така, Реал сака да го продаде Бејл, бидејќи не го пружи она што го очекуваа од него, а причина за нешто такво се честите повреди.

Бејл летото во 2013 година пристигна во Мадрид, на 224 натпревари има постигнато 102 гола.

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.