МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
Касиљас во Порто до 2021 година

Касиљас во Порто до 2021 година

среда, 20 март 2019, 15:22ч.   |   Xh.I.

Икер Касиљас, во средата, го продолжил договорот со Порто. Голманот имал желба кариерата да ја заврши на „Драгао“ стадионот.

37-годишниот голман во Порто пристигна пред четири години од Реал Мадрид, а новиот договор значи дека тој ќе брани до својата 40 годиина.

Касиљас потпишал договор до јуни 2021 година.

„Кога дојдов тука, многумина мислеа дека ќе бранам една или две години и дека ќе се повлечам. Имам само зборови на благодарност не само за клубот, туку и за целиот град. Сакам кариерата да ја завршам тука. Што ќе биде потоа? Искрено не знам, но се надевам дека ќе останам во фудбалот“, рекол Касиљас.

Касиљас има 111 настапи за Порто, откако претходно, во периодот од 1999 до 2015 настапил на 510 натпревари за Реал Мадрид. Голот на Шпанија го бранел на 167 натпревари.

© ЖУРНАЛ    ~21,7

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.