МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
ВМРО-ДПМНЕ: Сиљановска победи во 47 општини, СДСМ и коалицијата од 30 партии се пораз..
ЕУ повикува на излезност во вториот круг од изборите
Изборите добро спроведени, сé уште се потребни реформи на изборното законодавств..
Спорт
Лукаку ги пропушта дуелите со Русија и Кипар

Лукаку ги пропушта дуелите со Русија и Кипар

среда, 20 март 2019, 13:12ч.   |   Xh.I.

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку ќе ги пропушти претстојните дуели од квалификациите за ЕП 2020 на Белгија против Русија и Кипар поради повреда на стапалото.

Дваесет и пет-годишниот напаѓач го пропушти натпреварот на клупскиот тим Манчестер Јунајтед во текот на викендот против Вулверхемптон и не зеде учество во тренингот на Белгијците во понеделникот.

По направениот лекарски преглед од штабот на Белгија донесоа одлука да го ослободат Лукаку и тој се врати во Јунајтед да продолжи со рехабилитацијата.

Повредата на напаѓачот не е тешка и тој може да се врати да игра за натпреварот на Јунајтед против Ватфорд следната недела, објавија британските медиуми.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.