МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
„Спорт“ открива: Барселона ја стокми понудата за најбараниот европски дефанзивец

„Спорт“ открива: Барселона ја стокми понудата за најбараниот европски дефанзивец

среда, 20 март 2019, 13:11ч.   |   Xh.I.

Каталонскиот весник „Спорт“ во своето денешно издание открива детали околу се поверојатниот трансфер на еден од најбараните стопери во редовите на Барселона.

Како што пишува таблоидот Барселона доставила понуда до Ајакс во висина од 60 милиони евра за услугите на младиот дефанзивец, Матијс Де Лигт.

„Каталонците“ му понудиле петгодишен договор на играчот кој сега треба добро да размисли и да одговори дали сака да му се придружи на својот соиграч од Ајакс, Френки Де Јонг кој пред неколку месеци официјално стаив параф на договорот со Барселона.

„Спорт“ пренесува дека од Барселона се убедени дека ќе го обезбедат потписот на младиот стопер, а доколку се биде како што треба трансферот ќе биде официјализиран и објавен во јавноста за еден месец.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.