МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Занимиливости
Компанија во која работодавачите ве тераат да одите на одмор и да патувате

Компанија во која работодавачите ве тераат да одите на одмор и да патувате

среда, 20 март 2019, 12:44ч.   |   L.E.

Компанијата Ernst & Young Oceania во Австралија од 1 април на своите вработени им нуди одмор „за живот“ од 6 до 12 недели, една година за патувања и флексибилно работно време, пренесува Business Insider.

 

Времето кое компанијата го нуди може да се искористи за патување, вршење некоја друга работа или едноставно, одмор со семејството.

Компанијата, исто така, им понуди на вработените со деца да ги искористат распустите и празниците за да ги минат со најблиските или како алтернатива, три месеци да работат половина работно време.


Според компанијата, вработените со повеќе одмор и флексибилно работно време во просек за 11 проценти подобро ги вршат своите задачи.

„Внесуваме иновации во компанијата за да не ги изгубиме луѓето кои имаат обврски или интереси надвор од работата“, вели Кејт Хилман за Independent.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.