МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Заев: Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема да го послушаат Мицкоски за бојкот и ..
Пендаровски: Благодетите од Договорот со Грција веќе се чувствуваат во Гевгелија
Спорт
Прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Диабала!?

Прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Диабала!?

среда, 20 март 2019, 11:41ч.   |   Xh.I.

Денешната ударна вест во фудбалот ја пласира Тутомеркато, овој дневен спортски весник од Италија тврди дека прашање на време е кога Ливерпул ќе го купи Дибала од Јуве.

Јирген Клоп разгледува опција за купување на елитен напаѓач, а акцентот паднал на Аргентинецот Паоло Дибала.

Споменатиот извор тврди дека Ливерпул подготвува терен за таква ситуација и дека во наредните недели, ќе се случи официјална понуда.

Дибала имаше не баша така добар период овие неколку месеци во Јуве, дури неколкупати влегуваше и во клинч со тренерот Алегри.

Аргентинецот се пресели во Јуве од Палермо во 2015 година, а според сегашните оценки на фудбалските стручнаци, Дибала вреди во моментов преку 100 милиони, кои веројатно Јуве ќе ги бара од Ливерпул доколку решат да го ослободат.

© ЖУРНАЛ    ~24,8

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.