МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Спорт
Хенес ги израдува навивачите на Баерн Минхен со една изјава поврзана за летниот трансфер период

Хенес ги израдува навивачите на Баерн Минхен со една изјава поврзана за летниот трансфер период

среда, 20 март 2019, 11:39ч.   |   Xh.I.

Првиот човек на Баерн Минхен во изјава за германските медиуми ги израдува фановите на клубот потврдувајќи дека ова лето во Минхен ќе пристигнат многу нови фудбалери.

Хенес посочи дека нивната цел е значително да се подмлади тимот со фудбалери кои веќе тропаат на вратата на првокласниот фудбал.

Потписот на Бенџамин Павар е веќе обезбеден, а се верува дека „баварците“ се блиску до договор и со Лукас Ернандез од Атлетико Мадрид. Опција за тимот се и Николас Пепе од Лил како и Калум Худсон- Одои од Челси.

– Сакаме да ја подмладиме нашата екипа. Ќе ги имаме најголемите вложувања во историјата на Баерн Минхен. Парите управуваат со фудбалот, но најголема улога во освојувањето на трофеи има карактерот на самите играчи кои се на теренот, -заклучи претседателот на Баерн Минхен.

© ЖУРНАЛ    ~18,6

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Де Лихт воодушевен од потегот на Роналдо: Ни докажа дека е фудбалски предатор
Перез подготвил изненадување: Реал го нуди Модриќ за ѕвезда од Серија А!?
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Изненадувачка изјава по поразот од Барса: Солскјер процени колку летни засилувања му се потребни на Јунајтед
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.