МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Занимиливости
Се обидел да премине улица на погрешно место: Погледнете зошто сите гледале во него

Се обидел да премине улица на погрешно место: Погледнете зошто сите гледале во него

вторник, 19 март 2019, 12:32ч.   |   L.E.

На мета на нервозните пешаци во Кина се нашле заштитните огради. Една заштитна ограда во јужна Кина двапати е соборена во два дена, од страна на минувачите кои се обидувале да ја преминат улицата преку тоа недозволено место.


Видео снимката прикажува маж кој се труди да се прекачи преку заштитната ограда, за да ја премине улицата. Иако се обидел тоа да го направи дискретно, постигнал нешто сосема спротивно, бидејќи прекачувајќи се, бутнал барем десетина метри од оградата и паднал на земја.

 

На друго видео, снимено на истото место, еден ден претходно, може да се види друг маж кој излегува од таксито и оди кон заштитната ограда, која потоа намерно ја турка.

Според извештаите, двајцата мажи ги бара полицијата.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ЗАНИМИЛИВОСТИ
Ова чудо се појавило на плажа и ги изненадило биолозите (Фото)
"Ми се закануваат со смрт" - Манекенката се соочува со сериозни навреди поради нејзиниот изглед
На Гинекологија се роди најголемото бебе родено во државата
Девојче остана живо по пад од 26 кат (Видео)
Шок на венчавката: Младоженецот го уапсиле, а невестата веќе била мажена!
Кога се мачите да донесете одлука, поставете си го само ова прашање
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.