МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Регион
До 15 часот да се ослободат притворените за упадот во РТС

До 15 часот да се ослободат притворените за упадот во РТС

понеделник, 18 март 2019, 12:53ч.   |   Z.H.

 Денеска во 15 часот истекува ултиматумот што српските опозиционери и го дадоа на власта за ослободување на притворените за упадот во зградата на РТС.

Вчерашните протести завршија, откако лидерот на движењето Двери Бошко Обрадовиќ, кажа дека ќе почекаат да го видат одговорот на Вучиќ, а потоа ќе ги соопштат следните чекори.
 
На прес-конференцијата одржана вчера точно на пладне, Вучиќ порача дека не се плаши и дека сите што упаднаа во РТС ќе одговараат.
 
Српскиот претседател случувањата во РТС ги спореди со случувањата од 27 април во македонското собрание.

© ЖУРНАЛ    ~40,14

НАЈЧИТАНИ ОД РЕГИОН
По само 5 дена заеднички живот, поранешната сопруга живи ги запалила- детали за пожарот кој го потресе регионот
Капучино 6 евра, хамбургер дури 22 - во оваа балканска земја е поскапо и од Мајорка
Опозицијата официјално го освои Истанбул, но Ердоган повлече потег со кој сака да го врати
Планирале свадба, а загинале во страшна несреќа - ова е парот од Србија кој наместо пред олтар, замина во смрт
Во полициска акција во Атина утрово упасени 90 лица
Холандскиот Парламент изгласа суспензија на визниот режим за Албанија
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.