МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
МВР е подготвено да обезбеди безбедна атмосфера за време на гласањето, тврди Спасовск..
Филипче: Процентот на вакцинирани деца уште е мал, особено надвор од Скопје
Панајотис Колокатис: Семејството Parkland Hospitality Group постојано расте
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партија што спроведе селективна амнестија и лицемерно е да зборува..
Технологија
Galaxy S10 Plus vs S10 vs S10e: Споредба на батериите!

Galaxy S10 Plus vs S10 vs S10e: Споредба на батериите!

недела, 17 март 2019, 10:56ч.   |   L.E.

Трите нови Galaxy уреди конечно пристигнаа: 6.4 инчниот S10 Plus, 6.1 инчниот S10 и компактниот S10e. Доколку сте заинтересирани за еден од нив, веројатно би сакале да знаете колку се издржливи нивните батерии:

Една од друга, батериите се прилично различни:

Galaxy S10+: 4,100mAh
Galaxy S10: 3,400mAh
Galaxy S10e: 3,100mAh
Се разбира, овие бројки сами по себе не значат ништо. Затоа, направивме мала споредба на нивниот капацитет со минати S и Note модели на компанијата. Ова се резултатите:
Samsung Galaxy S10+

7h 59 min (Добро)

Samsung Galaxy S10

6h 45 min (Просечно)

Samsung Galaxy S10e

7h (Добро)

Samsung Galaxy S9+

8h 5 min (Одлично)

Samsung Galaxy S9

7h 23 min (Добро)

Samsung Galaxy Note 9

8h 56 min (Одлично)

Samsung Galaxy Note 8

7h 50 min (Добро)

Samsung Galaxy S8+

8h (Одлично)

Samsung Galaxy S8

8h 22 min (Одлично)

Првото нешто кое се забележува, како што беше очекувано, е дека S10 Plus постигна најдобар резултат, бидејќи има најголема батерија од трите. Интересно е што S10e и покрај малата батерија, постигна повисок резултат од S10.
Од друга страна, во споредба со постарите модели, резултатите се релативно исти.

© ЖУРНАЛ    ~36,12

НАЈЧИТАНИ ОД ТЕХНОЛОГИЈА
Како да откриете кој ве пребарува на интернет?
Фејсбук Месинџер ќе се враќа во главната апликација
Плејстејшн 5 ќе биде нешто досега невидено!
Вибер воведе нова услуга: Многу е корисна, но не е бесплатна
Доминација на кинеските компании: Ова се најбрзите паметни телефони во светот
Снабдувачот на Apple, Corning развива свитливо стакло за смартфони
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.