МАКЕДОНИЈА РЕГИОН СВЕТ ЕКОНИМИЈА ХРОНИКА СПОРТ КУЛТУРА КОЛУМНИ TRENDING KITCHEN ШОУБИЗ ЗДРАВЈЕ ЗАНИМИЛИВОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА АВТО
Заев: Можно решение за законот за јавно обвинителство прифатливо за сите
Рашковски: Република Северна Македонија на фасадата на Владата по изборите
За двајца технички експерти за следење комуникации се пријавиле седум луѓе
Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители
Спорт
Роналдо нема да биде суспендиран

Роналдо нема да биде суспендиран

петок, 15 март 2019, 09:40ч.   |   Xh.I.

Јувентус славеше со 3:0 на дуелот против Атлетико Мадрид, а херој на „Бјанконерите“ беше Кристијано Роналдо кој постигна хет-трик.

Посебно интересна беше прославата на еден од погодоците на Роналдо кој што се чини дека ја копираше прославата на тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне кој на првиот натпревар, прослави гол покажувајќи кон меѓуножјето.

Се појави информација дека поради ова Португалецот би можел да биде казнет од УЕФА, поради непристојната гестикулација при прославата на голот. Исто така, според гласините, наводно на Роналдо му се заканувала суспензија од еден натпревар, меѓутоа речиси сигурно нема да дојде до тоа.

Доколку се покаже дека таквата прослава на голот, односно гестикулацијата е упатена кон навивачите на Атлетико, тој ќе добие парична казна, а во друг случај, нема да бидат превземени никакви дисциплински мерки против ѕвездата на Јувентус.
 

© ЖУРНАЛ    ~33,11

НАЈЧИТАНИ ОД СПОРТ
Икер е фудбалски господин: Сите играчи на Порто лудо славеа, тој го тешеше расплаканиот трагичар на Рома
Абрамович си заминува од Лондон, најбогатиот Британец го купува Челзи за 3 милијарди евра!
Солари по пласманот на Реал во полуфиналето: Навистина ги жалам оние кои дури сега открија ваков играч!
Рамос одржал кризен состанок со сите соиграчи, но посебно опоменал една ѕвезда!
Марсело: Ако Реал не ме сака, нека ми плати….
Пандев ја најави новата ѕвезда на Македонија по незаборавната вечер: Станува збор за роден лидер
МАРКЕТИНГ ИМПРЕСУМ КОНТАКТ

© 2009-2019 НОВИНСКА АГЕНЦИЈА „ЖУРНАЛ“.
Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Сите права се задржани.
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.